Titaniku bëhet realitet! Leonardo DiCaprio hidhet në ujërat e ngrira, shpëton qentë

Titaniku bëhet realitet! Leonardo DiCaprio hidhet në ujërat e ngrira, shpëton qentë

Aktori është hedhur në ujërat e ngrira të një liqeni për të shpëtuar 2 qentë e tij huski gjatë xhirimeve të filmit më të ri “Don’t look up”.

SHBA- Aktori Leonardo DiCapro na ka treguar edhe një herë se sa ndjeshmërinë e tij për planetin dhe kafshët. Mediat e huaja shkruajnë se së fundmi DiCapros i është dashur të hidhet në liqenin e ngrirë për të shpëtuar dy qentë e tij. Aktori është hedhur në ujërat e ngrira të një liqeni për të shpëtuar 2 qentë e tij huski gjatë xhirimeve të filmit më të ri “Don’t look up”.

“Hynë të dy në ujë, njëri prej tyre ra padashje, ndërsa tjetri e ndoqi. Unë nuk e dija si të reagoja, nuk më kishte ndodhur kështu që vendosa të hidhem dhe unë. Duke qenë se jetoj në Kaliforni nuk e kisha idenë se çfarë do të thoshte një liqen i ngrirë”,– tha aktori.

Kjo nuk është hera e parë që aktorit i duhet të shpëtojë qentë e tij, pasi DiCaprio dhe e dashura e tij, modelja 24-vjeçare Camila Morrone, shpëtuan Huskies së bashku në vitin 2020. Ata kanë gjithashtu një Huski të tretë të quajtur Sally.

Marre nga Dosja.al